AutoKarma.pl Hyundai Ioniq 6 CE 77,4 kWh 229 KM RWD (2023–dziś)

Hyundai Ioniq 6 (CE) 77,4 kWh 229 KM RWD — serwis, niezawodność i koszty utrzymania

Hyundai Ioniq 6 CE 77,4 kWh 229 KM to jeden z najciekawszych używanych elektryków dla kierowcy, który chce połączyć realny zasięg, szybką architekturę 800 V i bardziej dopracowany charakter niż w typowym crossoverze. Trzeba jednak sprawdzić historię kampanii, stan ICCU, akumulator 12V i działanie ładowania AC/DC, bo właśnie tam leżą najważniejsze ryzyka platformy E-GMP.

Hyundai Ioniq 6 CE 2023 — widok boczny
229 KMMoc
7.4 s0–100 km/h
614 kmZasięg WLTP
~2 795 złKoszt posiadania / rok
7.7
AUTOKARMA SCORE
1 — Słabo 10 — Świetnie
OCENA AUTOKARMA (70% RACJONALNE · 30% EMOCJE)
Niezawodność7.6
Koszty utrzymania6.9
Trwałość8.0
Likwidność7.8
Utrzymanie wartości7.6
Design i wygląd9.1
Prestiż i emocje7.3

Hyundai Ioniq 6 77,4 kWh 229 KM RWD 2023 (CE) opinie

Marek Kowalski
Marek Kowalski
Ekspert techniczny
Recenzja redakcji

Największą zaletą Ioniqa 6 jest efektywność. Opływowe nadwozie, niski współczynnik oporu i spokojniej zestrojony charakter sprawiają, że ten Hyundai w naturalny sposób lepiej czuje się na długich dystansach niż wiele elektrycznych crossoverów o podobnej mocy. To nie jest marketingowy detal, tylko realna przewaga dla kierowcy, który patrzy nie tylko na katalogowe WLTP, ale na to, ile kilometrów można faktycznie zrobić między ładowaniami.

Drugi mocny punkt to połączenie dużej baterii z architekturą 800 V. Ioniq 6 nie wygrywa wyłącznie samym zasięgiem, ale tym, że podczas trasy potrafi szybko odzyskać energię na mocnej ładowarce DC. W praktyce oznacza to, że auto jest mniej męczące w planowaniu wyjazdów niż wiele teoretycznie podobnych konkurentów, które ładują się wyraźnie wolniej.

Do tego dochodzi charakter samego nadwozia. Ioniq 6 jest niższy, cichszy i bardziej „szosowy” niż Ioniq 5, więc dla części kierowców będzie po prostu dojrzalszy w odbiorze. 229 KM i tylny napęd wystarczają, by auto było sprawne i płynne, ale nie robią z niego brutalnego sprint-monstera. Tutaj ważniejsze są komfort akustyczny, stabilność przy wyższych prędkościach i spokojna, nowoczesna jazda.

Słabsza strona zaczyna się tam, gdzie kończy się folder reklamowy, a zaczyna kilkuletni używany egzemplarz. Przed zakupem trzeba potwierdzić historię kampanii ICCU, stan akumulatora 12V, działanie ładowania AC i DC oraz skontrolować opony, geometrię i podwozie, bo nisko poprowadzony przód i duże felgi nie lubią zaniedbań. Ioniq 6 77,4 kWh ma sens wtedy, gdy kupujesz konkretny stan i historię, a nie tylko modne cyfry w specyfikacji.

🎯 AutoKarma Spotlight — dla kogo to auto?
✓ Dobry wybór jeśli:
  • Masz dostęp do regularnego ładowania AC w domu lub w pracy i szukasz elektryka, który naprawdę dobrze czuje się w trasie dzięki wysokiej efektywności i szybkiemu ładowaniu.
  • Wolisz niższe, cichsze i bardziej aerodynamiczne auto niż modnego crossovera, a przy tym chcesz nowoczesne wnętrze oraz dojrzały komfort jazdy.
  • Zależy ci na architekturze 800 V i realnie krótszych postojach przy ładowarkach DC, a nie tylko na wysokim WLTP na papierze.
  • Akceptujesz dokładny pre-purchase check kampanii serwisowych, ICCU, akumulatora 12V i działania ładowania, bo wiesz, że to ważniejsze niż sam futurystyczny design auta.
✕ Rozważ inne opcje jeśli:
  • Potrzebujesz maksymalnej praktyczności bagażowej i wyższej pozycji za kierownicą, bo Ioniq 6 jest bardziej elektrycznym fastbackiem niż rodzinnym SUV-em.
  • Nie masz wygodnego miejsca do ładowania i liczysz, że publiczna infrastruktura całkowicie zastąpi spokojne ładowanie domowe lub firmowe każdego tygodnia.
  • Szukasz auta absolutnie bezobsługowego i nie chcesz interesować się kampaniami, aktualizacjami, ładowaniem AC/DC ani kondycją osprzętu 12V.
  • Jeździsz głównie po zniszczonym mieście, wysokich krawężnikach i kiepskich parkingach, bo niska sylwetka Ioniqa 6 nie jest tak bezstresowa jak w crossoverze.
Konkurenci do rozważenia
Tesla Model 3 Long Range RWD
Mocny rywal pod względem efektywności i softwareu, ale z inną filozofią wnętrza, twardszym odbiorem zawieszenia i mniej klasyczną ergonomią.
BMW i4 eDrive40
Bardziej premium w odbiorze i mocniejsze, ale zwykle droższe w zakupie, cięższe i mniej korzystne kosztowo po wyjściu z gwarancji.
Polestar 2 Single Motor Long Range
Alternatywa o skandynawskim stylu i dopracowanym prowadzeniu, lecz mniej efektywna aerodynamicznie i zwykle wolniejsza przy ładowaniu DC niż Hyundai.

Ioniq 6 77,4 kWh jest ciekawy dlatego, że nie próbuje być kolejnym elektrycznym SUV-em. To nisko osadzony, bardzo aerodynamiczny fastback, który w trasie potrafi odwdzięczyć się efektywnością wyraźnie lepszą niż wielu bardziej modnych rywali. Wersja RWD 229 KM daje dobry balans między osiągami, zasięgiem i prostotą układu, a przy tym korzysta z tych samych atutów platformy E-GMP co Ioniq 5: szybkiego ładowania DC i nowoczesnej architektury. Największe ryzyko nie dotyczy samej baterii, tylko osprzętu: ICCU, 12V, ładowania AC i drobiazgów elektronicznych. Kupiony po stanie i po weryfikacji kampanii serwisowych Ioniq 6 może być jednym z najbardziej sensownych używanych EV dla osoby, która faktycznie jeździ w trasy.

— Marek Kowalski, Ekspert techniczny
Opublikowano: 21 kwietnia 2026 · Dane: 21 kwietnia 2026

Hyundai Ioniq 6 77,4 kWh 229 KM RWD 2023 (CE) koszt utrzymania

🧮 Kalkulator kosztów rocznych
Dostosuj parametry do swojej sytuacji
15 000 km
Ładowanie (energia)
Serwis (niezależny)
OC
AC
Razem rocznie
Szczegółowy harmonogram serwisu z cenami

Kalkulacja obejmuje ładowanie, planowe serwisowanie wg harmonogramu producenta oraz OC. Bez AC i napraw awaryjnych. Przyjęto cenę energii 1,20 zł/kWh (mix ładowania domowego ~70% i publicznego AC). DC podwyższa koszt do ~2,50 zł/kWh.

Plusy
  • Bardzo dobra efektywność w trasie sprawia, że Ioniq 6 potrafi realnie przejeżdżać więcej kilometrów z jednego ładowania niż wiele elektrycznych crossoverów o podobnej baterii.
  • Architektura 800 V i moc DC do około 230 kW pozwalają ładować auto naprawdę szybko jak na używany samochód z tego segmentu i roczników.
  • 229 KM i tylny napęd dają dobry balans między osiągami, płynnością jazdy i prostszą konfiguracją niż cięższe odmiany AWD.
  • Niska, opływowa sylwetka zapewnia bardzo dobry komfort akustyczny i stabilność przy wyższych prędkościach na drogach szybkiego ruchu.
  • Brak klasycznego serwisu spalinowego upraszcza eksploatację: nie ma oleju silnikowego, rozrządu, świec ani wielobiegowej skrzyni automatycznej.
Minusy
  • Najbardziej znane ryzyka dotyczą ICCU, akumulatora 12V i osprzętu ładowania, czyli rzeczy bardziej irytujących niż sama bateria trakcyjna.
  • Niskie nadwozie i długi przód są mniej praktyczne w mieście niż w crossoverze, szczególnie przy wysokich krawężnikach i ciasnych parkingach.
  • Tylna część kabiny i otwór bagażnika są mniej uniwersalne niż w hatchbacku lub SUV-ie, więc nie każdemu odpowie ta forma nadwozia.
  • Cena dobrego egzemplarza nadal jest zauważalna, więc łatwo przepłacić za sztukę z ładnym wyglądem, ale słabą historią kampanii lub serwisu.
  • Wyposażenie mocno różni się między autami, dlatego sam napis 77,4 kWh nie mówi jeszcze wszystkiego o pompie ciepła, kamerach czy systemach wsparcia kierowcy.

Osiągi Hyundai Ioniq 6 77,4 kWh 229 KM RWD 2023 (CE) — przyspieszenie i prędkość

7,4 s do 100 km/h w zupełności wystarcza, by Ioniq 6 był sprawny i nowoczesny w odbiorze. Tu ważniejsze od sprintu jest to, że auto bardzo lekko nabiera prędkości i dobrze czuje się przy wyższych tempach autostradowych.

0–100 km/h7.4 s
Prędkość maksymalna185 km/h
Moc silnika el.229 KM (szczytowa)
Moment silnika el.350 Nm (od 0 obr/min)

Dane techniczne Hyundai Ioniq 6 77,4 kWh 229 KM RWD 2023 (CE)

Silnik i napęd
Silnik / kodElektryczny · EM17
Moc / moment229 KM · 350 Nm
RozrządBrak — silnik elektryczny
Skrzynia / napędAutomatyczna 1-biegowy (1-biegowa przekładnia redukcyjna) · RWD
Wymiary i nadwozie
Nadwozie4-drzwiowy Sedan · 5 miejsca · CE
Dł. / szer. / wys.4855 / 1880 / 1495 mm · masa 1935 kg
Bagażnik401 l

Zasięg i ładowanie Hyundai Ioniq 6 77,4 kWh 229 KM RWD 2023 (CE)

🔋

WLTP dla tej wersji sięga około 614 km, ale w realnym użytkowaniu bezpiecznie zakładać około 430–500 km zależnie od temperatury, prędkości i rozmiaru kół. Największą zaletą Ioniqa 6 nie jest tylko zasięg, ale zasięg połączony z bardzo szybkim ładowaniem.

Pojemność baterii77.40 kWh (brutto) · 74.00 kWh (netto)
Zasięg WLTP614 km
Zasięg realny (lato)~460 km
Zasięg realny (zima)~322 km (–30% w niskich temperaturach)
Ładowanie AC11.00 kW · ~7.5 h (10–100%)
Ładowanie DC (max)233.0 kW · ~18 min (10–80%)
Typ gniazdaCCS
Pompa ciepłaNie

Pojemności płynów i specyfikacje oleju Hyundai Ioniq 6 77,4 kWh 229 KM RWD 2023 (CE)

Silnik elektryczny nie wymaga oleju silnikowego ani rozrządu. W praktyce serwis skupia się na płynie hamulcowym, filtrze kabinowym, chłodzeniu układu HV, hamulcach, akumulatorze 12V i stanie przekładni redukcyjnej.

Olej silnikowyBrak — silnik elektryczny nie wymaga oleju
Olej skrzyni1.0 l · Olej przekładni redukcyjnej Hyundai EV

Harmonogram serwisu Hyundai Ioniq 6 77,4 kWh 229 KM RWD 2023 (CE) — interwały i koszty w Polsce

Czynność Interwał wg Hyundai Interwał zalecany Koszt niezal. Koszt ASO
Przegląd EV + diagnostyka HV 30 000 30 000 350 zł 690 zł
Płyn hamulcowy 2 lata 2 rok(u) 170 zł 330 zł
Filtr kabinowy „Dożywotni" 15 000 100 zł 190 zł
Serwis klimatyzacji + odgrzybianie 2 lata 2 rok(u) 260 zł 480 zł
Płyn chłodzący układu HV 5 lata 120 000 380 zł 720 zł
Olej przekładni redukcyjnej „Dożywotni" 120 000 320 zł 620 zł
Kontrola geometrii i zawieszenia „Dożywotni" 30 000 220 zł 430 zł
Klocki hamulcowe przód „Dożywotni" 70 000 520 zł 920 zł
Tarcze hamulcowe przód „Dożywotni" 110 000 980 zł 1760 zł
Akumulator 12V „Dożywotni" 60 000 650 zł 1100 zł

Niezawodność Hyundai Ioniq 6 77,4 kWh 229 KM RWD 2023 (CE) — ocena według układów

silnik trakcyjny i przekładnia redukcyjna8.1/10 · Sam napęd elektryczny jest prostszy niż w aucie spalinowym i zwykle nie stanowi głównego źródła problemów. Kluczowe jest potwierdzenie braku nietypowych hałasów i normalnej historii serwisowej całego układu.
bateria wysokonapięciowa 77,4 kWh8.3/10 · Akumulator trakcyjny jest mocną stroną modelu i zwykle starzeje się rozsądnie, jeśli auto nie było źle traktowane. Najważniejsze pozostaje sprawdzenie kondycji baterii oraz realnego zachowania podczas szybkiego ładowania DC.
ICCU i obwód 12V6.8/10 · To najważniejszy punkt ryzyka w używanym egzemplarzu. Problemy z ICCU i obsługą 12V są znane w rodzinie E-GMP, dlatego kampanie i historia napraw są tutaj ważniejsze niż gadżety wyposażenia.
ładowanie AC/DC i port CCS7.7/10 · Gdy wszystko działa poprawnie, Ioniq 6 ładuje się świetnie. Przed zakupem warto jednak potwierdzić zarówno ładowanie AC, jak i DC, bo problemy praktyczne wychodzą właśnie tam, a nie w folderowej specyfikacji.
zawieszenie, opony i hamulce7.4/10 · To bardziej kwestia masy auta, niskiej sylwetki i stylu użytkowania niż jednej konstrukcyjnej wady. Najczęściej wychodzą opony, geometria, korozja tarcz oraz drobne luzy po miejskim życiu.
elektronika komfortu i multimedia7.3/10 · Auto jest nowoczesne i bogato wyposażone, więc z wiekiem może pojawiać się typowy pakiet drobiazgów softwareowych albo komfortowych. Zwykle to nie katastrofa, ale warto zostawić bufor na poprawki po zakupie.

Typowe usterki Hyundai Ioniq 6 77,4 kWh 229 KM RWD 2023 (CE) — co się psuje i ile kosztuje

ICCU i ładowanie akumulatora 12V Umiarkowane
ICCU12Vkampanie

Najbardziej znany temat platformy E-GMP. Warto sprawdzić historię kampanii serwisowych, aktualizacji i ewentualnych napraw związanych z ICCU, bo problemy z tym modułem potrafią unieruchomić auto mimo sprawnej baterii trakcyjnej.

Słabnący akumulator 12V i losowe komunikaty elektroniki Umiarkowane
📍 15 000–160 000 12VelektronikaEV

Pomocniczy akumulator 12V ma duże znaczenie dla codziennej używalności. Jego gorsza kondycja może powodować komunikaty błędów, problemy z uruchomieniem systemów albo dziwne zachowanie elektroniki komfortu.

🔧 Koszt naprawy: 500–1 200 zł
Ładowanie AC: spadki mocy lub przegrzewanie portu w części aut Monitoruj
AC chargingport ładowaniatemperatura

Część użytkowników rodziny E-GMP zgłaszała ograniczanie mocy AC przy dłuższym ładowaniu w wyższych temperaturach. Przed zakupem warto sprawdzić normalne ładowanie AC przez dłuższy czas, a nie tylko sam start sesji.

Niskie zawieszenie, geometria i wrażliwość felg oraz opon Monitoruj
📍 20 000–200 000 zawieszeniegeometriaopony

Ioniq 6 jest niższy od crossoverów i często jeździ na większych kołach, dlatego warto sprawdzić geometrię, stan opon, felg i dolnych elementów przodu. Zaniedbany egzemplarz szybciej zdradza miejsko-parkinkgowe życie.

🔧 Koszt naprawy: 300–4 200 zł
Korozja tarcz i zapiekające się hamulce przy mocnej rekuperacji Monitoruj
📍 15 000–140 000 hamulcerekuperacjamiasto

Mocna rekuperacja ogranicza używanie klasycznych hamulców, dlatego w autach eksploatowanych głównie po mieście tarcze i zaciski potrafią wymagać większej uwagi niż spodziewa się kierowca po elektryku.

🔧 Koszt naprawy: 250–2 600 zł
Multimedia, OTA i drobne tematy komfortowe Monitoruj
multimediaOTAkomfort

Nie są to zwykle awarie krytyczne, ale używany Ioniq 6 może zgłaszać drobne irytacje związane z multimediami, aktualizacjami, kamerami lub elektroniką komfortu. To ważne przy ocenie auta, które ma być nowoczesne nie tylko na papierze.

Powiązane materiały

Silnik, bagażnik, narzędzia i artykuły dotyczące Hyundai Ioniq 6.

Inne podobne auta

Inne wersje Ioniq 6 oraz konkurenci w tym segmencie.

Najczęstsze pytania o Hyundai Ioniq 6 77,4 kWh 229 KM RWD 2023 (CE)

Jaki realny zasięg ma Hyundai Ioniq 6 77,4 kWh RWD?

W praktyce warto liczyć około 430–500 km zależnie od temperatury, prędkości, rozmiaru kół i stylu jazdy. W trasie Ioniq 6 zwykle wypada efektywniej niż wiele elektrycznych crossoverów.

Ile trwa ładowanie Hyundai Ioniq 6 77,4 kWh?

Przy AC 11 kW pełne ładowanie trwa około 7–8 godzin. Na szybkiej ładowarce DC 10–80% można uzupełnić zwykle w około 18 minut, jeśli bateria ma dobre warunki temperaturowe i ładowarka faktycznie daje wysoką moc.

Czy Hyundai Ioniq 6 229 KM jest szybki?

Tak, ale to nie jest sportowy potwór. 229 KM i 350 Nm spokojnie wystarczają do codziennej jazdy, sprawnego wyprzedzania i nowoczesnego poczucia lekkości typowego dla dobrego EV.

Na co uważać przy zakupie używanego Ioniqa 6?

Przede wszystkim na historię kampanii ICCU, stan akumulatora 12V, działanie ładowania AC/DC, ogólną kondycję opon, felg, podwozia oraz ewentualne ślady napraw powypadkowych w obszarze wysokiego napięcia.

Czy Hyundai Ioniq 6 ma pompę ciepła?

Nie każdy egzemplarz. W części aut była zależna od wersji lub pakietu wyposażenia, dlatego trzeba sprawdzić konkretny samochód po VIN albo po pełnej specyfikacji.

Czy bateria 77,4 kWh w Ioniq 6 jest trwała?

Zwykle tak, jeśli auto nie było źle traktowane i ma normalną historię użytkowania. Najlepiej potwierdzić kondycję baterii oraz zobaczyć, czy samochód przyjmuje prawidłową moc podczas ładowania DC.

Czy Ioniq 6 77,4 kWh nadaje się w trasę?

Tak, to jedna z jego największych zalet. Dzięki dużej baterii, dobrej aerodynamice i bardzo szybkiemu ładowaniu DC jest to auto, które realnie ma sens przy regularnych wyjazdach między miastami.

Czy problemy z ICCU są poważne?

Mogą być, dlatego trzeba sprawdzić kampanie i historię napraw. Nie chodzi o panikę, tylko o świadomy zakup: używany Ioniq 6 powinien mieć potwierdzone działania serwisowe tam, gdzie producent już znał temat.

Hyundai Ioniq 6 czy Tesla Model 3 — co wybrać?

Tesla zwykle wygrywa softwarem i siecią Superchargerów, ale Ioniq 6 daje bardziej klasyczne wnętrze, bardzo szybkie ładowanie 800 V i spokojniejszy, bardziej komfortowy charakter jazdy. Znów wygrywa stan egzemplarza i twoje priorytety.

Czy warto kupić Hyundai Ioniq 6 CE 77,4 kWh w 2026 roku?

Tak, jeśli masz gdzie go ładować i kupisz egzemplarz po rzetelnej kontroli ładowania, 12V i kampanii serwisowych. To nadal bardzo nowoczesny używany EV, ale nie jest samochodem do kupowania w ciemno tylko dlatego, że dobrze wygląda.

Źródła i metodologia

Hyundai Polska — IONIQ 6 — Oficjalny punkt odniesienia dla pozycjonowania modelu Ioniq 6 jako elektrycznego streamlinera oraz dla informacji o aerodynamice, ładowaniu i wyposażeniu.
Hyundai UK — IONIQ 6 — Materiał producenta z rynkowymi opisami modelu, charakterem nadwozia i akcentem na wydajność oraz długodystansowy charakter Ioniqa 6.
Hyundai Worldwide — IONIQ 6 Design — Globalny materiał producenta opisujący design streamlinera, współczynnik oporu 0,21 i filozofię kabiny Mindful Cocoon.
Wikipedia — Hyundai Ioniq 6 — Szeroki kontekst modelu CE: kod projektu, wersje akumulatorów, moc 168 kW dla RWD Long Range, wymiary, osiągi oraz architektura E-GMP.
Otomoto — Hyundai Ioniq 6 rynek wtórny — Punkt odniesienia dla cen ofertowych, podaży, przebiegów i płynności sprzedaży używanych egzemplarzy Hyundai Ioniq 6 w Polsce.
AutoKarma.pl — Opracowanie redakcyjne na podstawie danych technicznych, rynku wtórnego i doświadczeń użytkowników aut elektrycznych na platformie Hyundai E-GMP.
Metodologia

Dane techniczne z oficjalnych źródeł producentów. Koszty serwisu oparte na cennikach autoryzowanych serwisów i serwisów niezależnych w Polsce. AutoKarma Score: średnia ważona 8 kryteriów. Dane aktualne na: 21 kwietnia 2026.