AutoKarma.pl GWM Haval H6 P04 1.5 Turbo PHEV (2024–dziś)

GWM Haval H6 (P04) 1.5 Turbo PHEV — serwis, niezawodność i koszty utrzymania

Haval H6 PHEV łączy przestronne nadwozie SUV-a z realną jazdą na prądzie po mieście i spokojnymi kosztami codziennych dojazdów.

GWM Haval H6 P04 2024 — widok boczny
326 KMMoc
7.8 s0–100 km/h
75 kmZasięg el. (realny)
~4 668 złKoszt posiadania / rok
7.0
AUTOKARMA SCORE
1 — Słabo 10 — Świetnie
OCENA AUTOKARMA (70% RACJONALNE · 30% EMOCJE)
Niezawodność7.2
Koszty utrzymania7.0
Trwałość7.2
Likwidność6.8
Utrzymanie wartości7.1
Design i wygląd7.6
Prestiż i emocje5.8

GWM Haval H6 1.5 Turbo PHEV 2024 (P04) opinie

Marek Kowalski
Marek Kowalski
Ekspert techniczny
Recenzja redakcji

Haval H6 w odmianie PHEV celuje w segment rodzinnych SUV-ów, gdzie liczy się przestrzeń, bogate wyposażenie i przewidywalne koszty użytkowania. Kabina jest szeroka, tylna kanapa wygodna, a bagażnik wystarczająco duży na codzienne obowiązki i wakacyjne wyjazdy. W codziennym ruchu samochód sprawia dobre wrażenie dzięki płynnemu ruszaniu i cichej pracy przy naładowanej baterii.

Najmocniejszą stroną tej wersji jest układ napędowy plug-in hybrid. Silnik 1.5 turbo współpracuje z jednostką elektryczną, oferując łącznie 326 KM i wysoki moment obrotowy dostępny od niskich prędkości. Dzięki temu H6 sprawnie przyspiesza przy włączaniu się do ruchu i wyprzedzaniu, choć charakter napędu jest nastawiony raczej na płynność niż sportowe doznania.

W praktyce opłacalność tej wersji zależy od stylu użytkowania. Jeśli bateria jest regularnie ładowana, w mieście można przez większość tygodnia poruszać się prawie bez użycia benzyny. Przy rozładowanym akumulatorze auto zużywa już wyraźnie więcej paliwa, a masa własna plug-ina daje o sobie znać podczas szybkiej jazdy autostradowej.

Potencjalny nabywca powinien też pamiętać, że to stosunkowo nowa konstrukcja na polskim rynku. Sieć serwisowa i dostępność części są mniejsze niż u liderów segmentu, dlatego warto pilnować przeglądów, aktualizacji oprogramowania i jakości obsługi gwarancyjnej. Jeśli jednak priorytetem są wyposażenie, przestrzeń i jazda EV na co dzień, H6 PHEV broni się bardzo dobrze stosunkiem ceny do możliwości.

🎯 AutoKarma Spotlight — dla kogo to auto?
✓ Dobry wybór jeśli:
  • Masz możliwość regularnego ładowania w domu lub w pracy i chcesz przewidywalnych kosztów przy rozsądnym, długim użytkowaniu..
  • Szukasz dużego rodzinnego SUV-a z bogatym wyposażeniem i chcesz przewidywalnych kosztów przy rozsądnym, długim użytkowaniu..
  • Chcesz ograniczyć spalanie w mieście bez przechodzenia na BEV i chcesz przewidywalnych kosztów przy rozsądnym, długim użytkowaniu..
  • Jeździsz głównie po mieście albo mieszanie i realnie wykorzystasz niższe spalanie układu hybrydowego.
✕ Rozważ inne opcje jeśli:
  • Często jeździsz autostradą na długich trasach bez ładowania bo wtedy szybciej wyjdą kompromisy tego napędu i realne koszty eksploatacji..
  • Zależy Ci na gęstej sieci serwisowej i łatwej odsprzedaży bo wtedy szybciej wyjdą kompromisy tego napędu i realne koszty eksploatacji..
  • Szukasz auta o bardziej precyzyjnym prowadzeniu bo wtedy szybciej wyjdą kompromisy tego napędu i realne koszty eksploatacji..
  • Chcesz absolutnie najprostszego auta bez dodatkowych interwałów, niuansów napędu i wyższej ceny części.
Konkurenci do rozważenia
MG HS PHEV
Tańsza alternatywa z podobnym nastawieniem na wyposażenie, ale z mniej nowoczesnym wnętrzem.
BYD Seal U DM-i
Nowocześniejszy układ hybrydowy i oszczędniejsza jazda miejska, zwykle za wyższą cenę.
Kia Sportage PHEV
Lepsza rozpoznawalność marki i bardziej dopracowana ergonomia, ale słabszy stosunek ceny do mocy.

GWM Haval H6 1.5 Turbo PHEV to ciekawa propozycja dla kierowców, którzy chcą ograniczyć tankowania bez rezygnacji z klasycznego rodzinnego SUV-a. Układ plug-in hybrid najlepiej wypada przy regularnym ładowaniu i codziennych trasach do około 60–80 km. Na dłuższych dystansach auto pozostaje ciche i wystarczająco dynamiczne, choć nie daje takiego wyczucia podwozia jak europejscy rywale. Największy sens ma dla osób, które chcą dużo wyposażenia i dużego wnętrza w cenie niższej niż u bardziej rozpoznawalnych marek.

— Marek Kowalski, Ekspert techniczny
Opublikowano: 10 maja 2026 · Dane: 10 maja 2026

GWM Haval H6 1.5 Turbo PHEV 2024 (P04) koszt utrzymania

🧮 Kalkulator kosztów rocznych
Dostosuj parametry do swojej sytuacji
15 000 km
Paliwo + ładowanie
Serwis (niezależny)
OC
AC
Razem rocznie
Szczegółowy harmonogram serwisu z cenami

Kalkulacja obejmuje paliwo i ładowanie, planowe serwisowanie wg harmonogramu producenta oraz OC. Bez AC i napraw awaryjnych. Przyjęto cenę energii 1,20 zł/kWh (mix ładowania domowego ~70% i publicznego AC). DC podwyższa koszt do ~2,50 zł/kWh.

Plusy
  • Duża łączna moc układu zapewnia sprawne wyprzedzanie i dobrą elastyczność w codziennym ruchu.
  • Realny zasięg elektryczny wystarcza na większość miejskich dojazdów bez uruchamiania silnika spalinowego.
  • Bogate wyposażenie standardowe ogranicza potrzebę dopłacania do opcji.
  • Kabina oferuje dużo miejsca z przodu i z tyłu, co dobrze pasuje do roli rodzinnego SUV-a.
  • Komfort resorowania w mieście i na drogach krajowych stoi na dobrym poziomie.
Minusy
  • Przy rozładowanej baterii zużycie paliwa rośnie zauważalnie względem klasycznej hybrydy.
  • Duża masa własna pogarsza zwinność i czuć ją podczas szybkiej jazdy po zakrętach.
  • Marka nadal buduje rozpoznawalność i sieć serwisową w Polsce.
  • Wartość rezydualna pozostaje trudniejsza do oszacowania niż u rywali z Korei czy Japonii.
  • Interfejs multimediów i sterowanie dotykowe wymagają przyzwyczajenia co trzeba wkalkulować przed zakupem i późniejszym serwisem używanego egzemplarza..

Osiągi GWM Haval H6 1.5 Turbo PHEV 2024 (P04) — przyspieszenie i prędkość

Łącznie 326 KM i 530 Nm pozwala rozpędzić H6 PHEV do 100 km/h w około 7,8 s, ale największe wrażenie robi płynne przyspieszanie od niskich prędkości.

0–100 km/h7.8 s
Prędkość maksymalna180 km/h
Moc przy obrotach326 KM przy 5500
Moment przy obrotach530 Nm przy 1500-4000

Dane techniczne GWM Haval H6 1.5 Turbo PHEV 2024 (P04)

Silnik i napęd
Silnik / kod1.5 l Plug-in Hybrid · GW4B15H
Moc / moment326 KM · 530 Nm
RozrządŁańcuch — brak planowej wymiany
Skrzynia / napędAutomat 2-biegowy (Dedicated Hybrid Transmission) · FWD
Wymiary i nadwozie
Nadwozie5-drzwiowy SUV · 5 miejsca · P04
Dł. / szer. / wys.4683 / 1886 / 1730 mm · masa 1950 kg
Bagażnik560 l (złożone: 1485 l)

Paliwo i ładowanie (PHEV) GWM Haval H6 1.5 Turbo PHEV 2024 (P04)

🔌

Przy codziennym ładowaniu w mieście realne spalanie benzyny bywa symboliczne, natomiast bez ładowania trzeba liczyć około 5,8–7,4 l/100 km.

Wymagane / zalecaneRON 95 min · RON 98 zalecane
Pojemność zbiornika55 l
Spalanie WLTP (bez ładowania)0.8 l/100 km
Realne spalanie5.8–7.4 l/100 km
Pojemność baterii19.30 kWh (brutto) · 17.00 kWh (netto)
Zasięg elektryczny WLTP109 km
Zasięg elektryczny realny~75 km
Zasięg całkowity (bak + bateria)~818 km
Ładowanie AC6.60 kW · ~3.0 h (0–100%)
Ładowanie DC48.0 kW · ~35 min (10–80%)
Typ gniazdaCCS / Type 2

Pojemności płynów i specyfikacje oleju GWM Haval H6 1.5 Turbo PHEV 2024 (P04)

Silnik 1.5 turbo potrzebuje około 4,8 l oleju 0W-20 klasy API SP / ACEA C5. W praktyce warto skrócić interwał wymiany do 12–15 tys. km.

Olej silnikowy (z filtrem)~4.8 l · 0W-20 API SP / ACEA C5
Olej skrzyni4.0 l · ATF DHT / OEM spec GWM

Harmonogram serwisu GWM Haval H6 1.5 Turbo PHEV 2024 (P04) — interwały i koszty w Polsce

Czynność Interwał wg GWM Interwał zalecany Koszt niezal. Koszt ASO
Olej silnikowy + filtr 15 000 12 000 650 zł 1100 zł
Filtr kabinowy 20 000 15 000 120 zł 220 zł
Filtr powietrza silnika 30 000 20 000 140 zł 260 zł
Płyn hamulcowy 40 000 40 000 180 zł 320 zł
Świece zapłonowe 60 000 50 000 420 zł 760 zł
Olej przekładni DHT 90 000 60 000 900 zł 1600 zł
Płyn chłodniczy układu HV 5 lata 4 rok(u) 350 zł 650 zł
Wymiana oleju silnikowego 15 000 15 000 450 zł 850 zł
Płyn chłodniczy 150 000 120 000 250 zł 450 zł
Olej przekładni e-CVT / reduktora 90 000 60 000 350 zł 650 zł
Płyn chłodniczy układu hybrydowego / inwertera 150 000 120 000 320 zł 550 zł

Niezawodność GWM Haval H6 1.5 Turbo PHEV 2024 (P04) — ocena według układów

Układ hybrydowy i bateria7.8/10 · Nowy układ PHEV wygląda obiecująco, ale długofalowo kluczowe będą aktualizacje software i kondycja baterii przy częstym szybkim ładowaniu.
Silnik 1.5 turbo7.2/10 · Jednostka pracuje kulturalnie, lecz przy ciężkim aucie warto pilnować jakości oleju i terminów serwisu.
Skrzynia DHT7.0/10 · Przekładnia działa płynnie, ale wymaga regularnej wymiany oleju mimo marketingowych haseł o niskiej obsłudze.
Elektronika pokładowa6.8/10 · Duża liczba ekranów i asystentów oznacza większe ryzyko drobnych błędów software niż w prostszych konstrukcjach.
Zawieszenie i hamulce7.4/10 · Komponenty pracują pod sporym obciążeniem masy własnej, więc warto kontrolować klocki, tarcze i łączniki stabilizatora.

Typowe usterki GWM Haval H6 1.5 Turbo PHEV 2024 (P04) — co się psuje i ile kosztuje

Błędy oprogramowania układu multimediów i asystentów Umiarkowane
softwareADAS

W pierwszych latach produkcji mogą pojawiać się zawieszenia ekranu, problemy z kamerami lub błędy komunikacji czujników. Zwykle pomaga aktualizacja oprogramowania w serwisie.

Przyspieszone zużycie hamulców przy jeździe miejskiej Umiarkowane
📍 20 000–60 000 hamulcemasa

Mimo rekuperacji ciężki SUV potrafi szybciej zużyć klocki i tarcze, szczególnie przy krótkich trasach i sporadycznym czyszczeniu układu.

🔧 Koszt naprawy: 900–2 200 zł
Spadek realnego zasięgu EV zimą Monitoruj
bateriaeksploatacja

W temperaturach poniżej zera realny zasięg elektryczny potrafi spaść o 25–35%, co jest typowe dla PHEV z dużą baterią i ogrzewaniem kabiny.

Powiązane materiały

Silnik, bagażnik, narzędzia i artykuły dotyczące GWM Haval H6.

Inne podobne auta

Inne wersje Haval H6 oraz konkurenci w tym segmencie.

Najczęstsze pytania o GWM Haval H6 1.5 Turbo PHEV 2024 (P04)

Jaki zasięg elektryczny ma GWM Haval H6 1.5 Turbo PHEV?

W cyklu WLTP producent deklaruje około 109 km, ale w polskich warunkach realnie najczęściej można liczyć na 65–85 km zależnie od temperatury i stylu jazdy.

Czy Haval H6 PHEV wymaga ładowania, żeby miał sens?

Tak, regularne ładowanie wyraźnie poprawia ekonomikę. Bez ładowania auto nadal jeździ poprawnie, ale spalanie będzie wyższe niż w klasycznej hybrydzie.

Jaki silnik spalinowy pracuje w tej wersji?

To benzynowe 1.5 turbo współpracujące z napędem elektrycznym w układzie plug-in hybrid o łącznej mocy 326 KM.

Jakie paliwo tankować do Haval H6 PHEV?

Minimum to benzyna 95, ale przy częstej jeździe pod obciążeniem i wysokich temperaturach lepiej sprawdza się 98.

Czy skrzynia biegów wymaga wymiany oleju?

Tak. Mimo że niektórzy producenci sugerują długie interwały, w praktyce olej w przekładni DHT warto wymieniać mniej więcej co 60 tys. km.

Czy Haval H6 PHEV nadaje się na długie trasy?

Tak, ale jego największa przewaga kosztowa znika bez ładowania. Na autostradzie trzeba też uwzględnić wyższą masę i umiarkowaną prędkość maksymalną.

Jak wygląda trwałość baterii trakcyjnej?

Na razie to świeża konstrukcja, więc kluczowe będą warunki użytkowania. Najbezpieczniej unikać długiego postoju z pełnym lub pustym akumulatorem i aktualizować software.

Ile kosztuje podstawowy serwis H6 PHEV?

W niezależnym warsztacie przegląd olejowy zwykle zamknie się w około 650 zł, a w ASO około 1100 zł.

Czy w tym modelu są typowe problemy wieku dziecięcego?

Najczęściej wskazuje się drobne błędy oprogramowania, kalibrację systemów wsparcia kierowcy i nierówną jakość obsługi w zależności od serwisu.

Dla kogo ten PHEV będzie najlepszym wyborem?

Dla kierowcy, który ma gdzie ładować auto i chce przestronny SUV z dużym udziałem jazdy elektrycznej bez przechodzenia na pełne BEV.

Źródła i metodologia

GWM Haval H6 GT PHEV specifications — Dane producenta dla układu PHEV, mocy i akumulatora.
Haval H6 PHEV launch materials Europe — Materiały prasowe i specyfikacja europejska modelu H6 PHEV.
Auto motor i sport – test Haval H6 PHEV — Wrażenia z jazdy i realne obserwacje dotyczące zużycia energii oraz ergonomii.
Metodologia

Dane techniczne z oficjalnych źródeł producentów. Koszty serwisu oparte na cennikach autoryzowanych serwisów i serwisów niezależnych w Polsce. AutoKarma Score: średnia ważona 8 kryteriów. Dane aktualne na: 10 maja 2026.